Виберіть місто
RU UA
0
Знайомство з неодимовим магнітом

Знайомство з неодимовим магнітом

5 июля 2019 г.

Знайомство з неодимовим магнітом

Неодимовий магніт (також відомий як NdFeB, NIB, або Neo магніт) - надзвичайно потужний магніт, зроблений з рідкоземельних металів: як правило, це сплав неодиму, бору і заліза, який утворює Nd2Fe14B тетрагональную кристалічну структуру. Вперше був розроблений в 1982 році компанією General Motors у партнерстві з Sumitomo Special Metals.

Це найсильніші постійні магніти з усіх комерційно доступних, їх величина магнітної енергії перевищує звичайні магніти більш, ніж в 18 разів. Неодимові магніти бувають декількох класів, що характеризують силу їх тяжіння, наприклад, N28, N35, N38, N40, N45. Найсильніша магніт з цього переліку - це N45, але бувають і більш сильні. Хороший неодимовий магніт володіє магнітної індукції не менше 12500 Гс (Гаусс - одиниця магнітної індукції).
Неодимові магніти значно потужніше звичайних магнітів, а й коштують дорожче звичайних. Працювати з ними треба максимально обережно, дотримуючись належну техніку безпеки. Їх магнітні поля можуть впливати один на одного навіть на відстані більше 30 сантиметрів. Зверніть увагу, що неодимові магніти є крихким сплавом. Як правило, вони покриті жорстким нікельованим захисним шаром. Не можна дозволити кільком магнітів зістиковуватися в їх повну силу, інакше можливе їх пошкодження і невеликі шматочки металу можуть відколюватися при ударі.
Цікавий факт! Неодимові супермагнітами транспортуються тільки наземним транспортом. Вони не можуть бути відправлені по повітрю, оскільки будуть створювати перешкоди навігаційного обладнання літака. Все супермагнітами упаковані або в невеликих дерев'яних ящиках або з великими блоками / панелями з пінополістиролу в двостінних картонних коробках, щоб мінімізувати вплив магнітного поля на техніку під час їх транспортування.
Класифікація неодімових магнітів
Неодимові магніти диференціюються на класи в залежності від величини їх магнітного моменту на одиницю об'єму. Більш високі значення цього показника вказують на більш сильні магніти і варіюються від N35 до N52. Букви, такі за назвою класу, вказують на його максимальні робочі температури (мається на увазі температура Кюрі), які варіюються від M (до 100 градусів за Цельсієм) до EH (200 градусів за Цельсієм).
Класи неодімових магнітів:
 • N35-N52
 • N33M-N48M
 • N30H-N45H
 • N30SH-N42SH
 • N30UH-N35UH
 • N28EH-N35EH
Цікавий факт! Щороку в Китаї офіційно проводиться 50000 - 80000 тонн неодімових магнітів! Китай видобуває понад 95% рідкоземельних елементів і виробляє близько 76% від загального світового кількості рідкоземельних магнітів.
Завдяки подібному складу магніти мають неймовірно великий зчіпний силою. З ними ферритові магніти за даним показником просто не зрівняються. Наприклад, якщо з'єднати два потужних феритових кільця між собою, то приклавши певне зусилля, можна за допомогою рук роз'єднати їх. З неодимовими магнітами виконати подібне просто не вийде. Два неодімових магніту, з'єднавшись між собою, розліпити голими руками без застосування пристроїв буде неможливо.
Ціна перших неодімових магнітів, які з'явилися в середині 90-х років минулого століття у вільному продажі, була досить висока. На поточний момент їх вартість дещо знизилася, але вона все одно залишається високою. Пояснюється це порівняно великою рідкістю неодиму, в тому числі патентної боротьбою різних виробників і розробників магнітів.
Існує велика різноманітність марок і форм неодімових магнітів. Різноманітна форма неодімових магнітів викликана різним їх призначенням. Так вони можуть мати форму конусів, циліндрів, кілець, сфер, куль, прямокутників, дисків тощо. Із застосуванням інгредієнтів неодімових магнітів також створюються пластичні матеріали, які мають магнітні властивості. Наприклад, це магнітний вініл.
Застосування та особливості
 1. При використанні неодімових магнітів слід враховувати їх особливості.
 2. Тривалість служби неодімових магнітів становить мінімум 30 років, в разі належного застосування і зберігання він може бути на порядок більше. Але в деяких умовах їх можна легко вивести з ладу, а також безповоротно зіпсувати їх. Неодимові магніти є абсолютно не гнучкими. Вони можуть ламатися при певному навантаженні і навіть тріскатися, в тому числі втрачати свої властивості.
 3. Падіння магніту або удар по ньому може призвести до відколювання частинок магніту, що може привести до зниження зчіпних властивостей. До того ж досить сильний удар здатний привести до втрати властивостей магніту. Тому слід уникати падінь неодімових магнітів, в тому числі там, де можливі удари один об одного частин і деталей або падіння.
 4. Магнітні властивості магніту під впливом високої температури втрачаються безповоротно. Залежно від поточної марки магніту, межа нагрівання може перебувати в межах 80-250 градусів Цельсія. У разі нагріванні вище нормативної температури у магніту втрачаються всі властивості. Саморазмагнічіваніе неодімових магнітів складає близько 1% за 10 років. Даний показник є досить високим.
 5. Обробка неодимового магніту майже неможлива. При створенні серійних зразків магнітів після покупки для якої-небудь мети буде практично неможливо надати магніту будь-яку іншу форму. Обумовлено це тим, що свердління сплаву, різка ріжучим інструментом або шліфування може стати причиною пожежі сплаву. У тому числі висока температура, яка буде виділятися при терті, буде викликати шкідливий вплив на сам магніт, а також його властивості.